Myszków 2010

Witamy na stronie klubu Neptun

H I S T O R I A

W 2002r. na wniosek Regionalnej Komisji Turystyki Kolarskiej przyznano dożywotnio tytuł Przodownika Turystyki Kolarskiej Adamowi Kazanieckiemu, a w 2006r. Kazimierzowi Matuszakowi. W 2005r do grona Przodowników dołączyli: Waldemar Bogacki, Mirosław Ciesielski, Adam Kawka, Zenon Nowak, Czesław Pieprzak oraz Zenon Suski. W 2007r na 48 Ogólnopolskim Zlocie Przodowników Turystyki Kolarskiej uprawnienia Przodownika Turystyki Kolarskiej otrzymała Renata Wojtczak.

W 2009r byliśmy współorganizatorami 49 Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej w Niechorzu gm. Rewal. Uprawnienia Przodownika Turystyki Kolarskiej uzyskał Paweł Karczewski.

Obecnie w Stoczniowym Klubie Turystyki Kolarskiej "Neptun" zrzeszonych jest 34 członków w tym 14 Przodowników Turystyki Kolarskiej, 1 Przodowników Turystyki Pieszej, 1 Instruktor Krajoznawstwa Polski, 3 Znakarzy Szlaków Nizinnych, 1 Przewodnik Woj. Zachodniopomorskiego.

W zwizku z likwidacją Stoczni Szczecińskiej na wniosek członków Klubu zwołano Nadzwyczajny Walny Zjazd Klubu aby dokonać zmiany przynależności do Oddziału PTTK. Z dniem 1 lutego 2010r na podstawie własnej uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Stoczniowego Klubu Turystyki Kolarskiej "Neptun", uchwalono o wykreślenie z rejestru Oddziału Zakładowego PTTK przy Stoczni Szczecińskiej a wpisanie do rejestru Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK im. Stefana Kaczmarka 70-415 Szczecin ul. Ks. Kard. St. Wyszynskiego 10. Nazwa klubu pozostała bez zmian tj. Stoczniowy Klub Turystyki Kolarskiej "Neptun".

Członkowie Klubu biorą czynny udział w imprezach turystycznych organizowanych przez Oddziały i Kluby m.in.: Regionalny Oddział PTTK im. Stefana Kaczmarka w Szczecinie, Szczeciński Turystyczny Klub Kolarski "88'. Osiedlowe Koło "Jantarowe Szlaki" - Szczecin, Klub Turystyki Rowerowej "Sobotoaktywni" - Goleniów, Stowarzyszenie Turystyczne "Białostron" - Banie; .  Taką aktywność pragniemy utrzymać przez następne lata naszej działalności.